Klimatizácie WHIRLPOOL

Nástenné splitové systémy aj lokálne modely regulujú teplotu, vlhkosť a kvalitu vzduchu s cieľom vytvoriť príjemné, zdravé podmienky a sú vítaným doplnkom každej miestnosti. Klimatizácie Whirlpool s hladkými líniami a príťažlivým moderným dizajnom prichádzajú s rozmanitými pôsobivými estetickými prvkami, ktoré splynú s dizajnom vášho osobného interiéru. Klimatizácie Whirlpool so 6. zmyslom ponúkajú okrem vysokej energetickej efektívnosti a nízkej hlučnosti aj maximálne jednoduché používanie vďaka jednoduchej voľbe programu a ovládaniu všetkých hlavných funkcií jediným dotykom.

 • Whirlpool SPIW 409L

  Doprava zadarmo VÝPREDAJ

  Výkon: 2,6 kW (8 871 BTU). Rozmery: 818 x 270 x 217 mm. Energetická trieda: A+. Splitová...

  Dostupnosť: Skladom u dodávateľa

  • 454,30 € s DPH
  • 590 € s DPH Zľava: 23%
   ks

VÝBER SPRÁVNEJ KLIMATIZÁCIE

JE VEĽMI DÔLEŽITÉ ABY JEDNOTKA, KTORÚ VYBERIETE, MALA SPRÁVNY VÝKON K PRIESTORU, KTORÝ JE POTREBNÉ CHLADIŤ.

Ak bude výkon príliš veľký klimatizácia bude často zapínať a vypínať, priestor sa rýchlo ochladí a naopak ak bude výkon príliš malý klimatizácia bude bežať nepretržite a priestor sa náležite nevychladí. To má za následok vysokú spotrebu elektrickej energie a nízku efektívnosť.

OBJEM (m3) kW/hod. BTU/hod.
60 - 80 2,6 9 000
80 - 120 3,5 12 000
120 - 150 5,3 18 000
150 - 200 6,7 23 000
200 - 250 7,3 25 000
350 - 500 12,8 43 600

Preto doporučujeme vykonať správne merania na určenie správneho výkonu klimatizácie:
1. rozmery miestnosti (dľžka x šírka x výška = OBJEM)
2. určenie správneho výkonu v BTU alebo kW

Odhad výkonu pre nasledujúce podmienky:
1. ak je miestnosť veľmi zatienená (bez slnka) znížiť výkon o 10%
2. ak je miestnosť veľmi slnečná zvýšiť výkon o 10%
3. ak sa v miestnosti budú zdržiavať viac ako dve osoby, pridajte 600 BTU na každú osobu naviac
4. ak bude klimatizácia používaná v kuchyni, zvýšte výkon o 4 000 BTU

ODPORÚČAME, ABY STE VÝBER SPRÁVNEJ JEDNOTKY ZVERILI DO RÚK PROFESIONÁLNEJ MONTÁŽNEJ FIRMY.

FILTRE

PROTIPRACHOVÝ FILTER
Umývateľný a opakovane použiteľný filter na zachytávanie prachu.

STRIEBORNÝ IONIZAČNÝ FILTER 
Strieborný ionizačný filter zabíja baktérie alebo zabraňuje ich činnosti ničením ich vnútornej štruktúry a absorpciou bunkových prvkov. Striebro vo filtri aktivuje pôsobením svetla kyslík vo vzduchu, vytvára OH a aktívny O2+ a týmto silným oxidačným pôsobením neustále, účinne a trvalo ničí baktérie. Účinnosť je vyššia ako 99 %. Trvácnosť je až 10 rokov.

HEPA FILTER
Odstraňuje peľ, jemný prach a pľúcne bacily. HEPA znamená High Efficiency Particulate Air (vysoko účinný filter na zachytávanie najmenších častíc) a je zložený zo stoviek jemných sklených vlákien, ktoré spolu tvoria akýsi plisovaný papier, cez ktorý môže prechádzať vzduch. Pri prechode vzduchu cez filter sa zachytávajú častice už veľkosti 0,3 mikróna. HEPA filter je veľmi účinný proti prachu a mikroorganizmom – Ústav vedy o životnom prostredí definoval až 99,97 % účinnosť. HEPA filtre treba pravidelne čistiť a ich trvácnosť je 5 – 6 rokov.

KATECHÍNOVÝ FILTER
Katechínové filtre môžu zabrániť rastu baktérií a vírusov a odstrániť dym a nepríjemné pachy. Skladajú sa zo štyroch vrstiev: katechínové vlákno, elektrostatické vlákno, aktívny uhlíkový filter a nylonová sieťovina. Trvácnosť filtra je približne 8 – 12 mesiacov, po uplynutí ktorých ho treba vymeniť.

C-VITAMÍNOVÝ FILTER
C-vitamínový filter z času na čas emituje vitamín C. Ten chráni pred ultrafialovým žiarením, zadržiava aktívny kyslík a podporuje vytváranie kolagénu. Preto pomáha udržiavať pokožku krásnu a zdravo vyzerajúcu. Účinnosť tohto filtra je pri nepretržitom používaní skoro 2 roky.

FOTOKATALYTICKÝ FILTER 
Pohlcuje choroboplodné zárodky, mikróby a pachy. Systém fotokatalytického filtra obsahuje dve kľúčové zložky: UV lampu a chemicky upravený filter. Pôsobením ultrafialového svetla na chemikáliu vo filtri sa táto chemikália stane vodivou. Vďaka tomuto
chemickému procesu čistí fotokatalytický filter vzduch od mikroorganizmov vrátane plesní, baktérií, spór a vírusov prenášaných vzduchom. Tento filter je schopný rozkladať aj pachy a jeho dezodoračná schopnosť sa rovná chopnosti 500 dezodorantov s aktívnym uhlíkom. Jeho účinok môže trvať približne 3 – 5 mesiacov v závislosti od používania jednotky.

KOMBINOVANÝ FILTER 5v1
Päť samostatných filtrov na čistenie vzduchu prechádzajúceho cez klimatizáciu od baktérií a nepríjemných pachov. Kombinovaný filter 5v1 je kombináciou 5 rôznych filtrov (strieborný ionizačný, HEPA, katechínový, fotokatalytický a C-vitamínový filter), ktoré ponúkajú doplnkové funkcie.

FUNKCIE

6 zmyselTECHNOLÓGIA 6. ZMYSLU
Funkcia 6. zmyslu zisťuje teplotu v miestnosti aj vonku a automaticky rozhoduje o ideálnej kombinácii riadiacich funkcií: chladenie, ohrev, odvlhčenie alebo ventilátor. Po každej úprave si systém pri ďalšom zapnutí pamätá nastavenie.

OdvlhčovanieODVLHČOVANIE
Klimatizácia funguje ako vysúšač, ktorý odstraňuje vlhkosť len z miestnosti.

ChladenieCHLADENIE
Klimatizácia ochladzuje prostredie.

KúrenieKÚRENIE
Klimatizácia funguje v režime ohrevu.

VetranieVETRANIE
Klimatizácia iba vyvetrá miestnosť bez ochladenia.

Automatické reštartovanieAUTOMATICKÉ REŠTARTOVANIE
Po výpadku prúdu sa prevádzka klimatizácie automaticky obnoví, takže ju netreba znova nastavovať.

Auto čistenieFUNKCIA AUTOMATICKÉHO ČISTENIA
Systém Auto Clean odstraňuje spóry, zlepšuje kvalitu vzduchu a znižuje spotrebu energie. V režime chladenia a odvlhčovania zmýva voda z kondenzátora prach a mastnotu, ktorá sa usádza na odparovači. Keď je jednotka vypnutá, samočistiaci systém sa zapne na ohrev a udržuje jednotku suchú a čistú.

Studená plazmaGENERÁTOR STUDENEJ PLAZMY
Generátor studenej plazmy (inštalovaný vo výpuste vzduchu vnútornej jednotky) neutralizuje vzduchom prenášané vírusy, baktérie a alergény. Vytvára množstvo kladných a záporných iónov. Pri generovaní kladných a záporných iónov, ktoré sa nepretržite spájajú, dochádza k exoelektrickej reakcii. Prúd z exoelektrickej reakcie oxiduje alebo dezoxiduje baktérie a vírusy, ktoré sa takto ničia.

JetFUNKCIA JET
Funkciu rýchleho chladenia možno jednoducho aktivovať priamo tlačidlom na diaľkovom ovládači. Prístroj sa nastaví na prevádzku s vysokou rýchlosťou ventilátora a automaticky ochladí miestnosť na 18°C bez ohľadu na predtým nastavenú teplotu.

Round UFUNKCIA ROUND U
Funkcia Round U využíva senzor v diaľkovom ovládači na pravidelnú aktualizáciu klimatizácie podľa teploty v bezprostrednom okolí používateľa. Automaticky sa nastaví tak, aby v tomto mieste bola ideálna teplota.

SleepFUNKCIA SLEEP
Táto funkcia automaticky reguluje rýchlosť prúdenia vzduchu a ideálne zvyšuje alebo znižuje teplotu podľa toho, či je
v režime chladenia alebo ohrevu. Táto teplota sa udržiava 8 hodín a je určená na zabezpečenie maximálneho pohodlia počas spánku. Teplota pociťovaná ako príjemná, keď ste hore, sa počas spánku môže zdať príliš nízka alebo príliš vysoká. Funkcia Sleep zohľadňuje tieto zmeny.

DIYFUNKCIA DIY: ŠPECIÁLNA FUNKCIA SPÁNKU
Whirlpool myslel aj na individuálne nároky. Táto funkcia umožňuje nastaviť čas prevádzky a vhodnú teplotu primerane jednotlivým spánkovým cyklom.

OtáčanieOTÁČANIE
Jednoduchým stlačením dotykového tlačidla sa mriežka klimatizácie začne vertikálne otáčať s cieľom nastaviť sa na želaný smer prúdenia vzduchu, alebo sa otáčanie zastaví.

ČasovačFUNKCIA ČASOVAČA
Na splitových klimatizáciách Whirlpool možno jednoducho nastaviť funkciu 24-hodinového časovača na dosiahnutie príjemnej teploty miestnosti v čase, keď prídete domov. Časovač možno nastaviť aj na automatické vypínanie, aby ste si v noci užili nerušený spánok.

Plna nádobaINDIKÁTOR PLNEJ NÁDOBY S VODOU
Na lokálnych klimatizáciách Whirlpool je na displeji LED-kontrolka, ktorá oznamuje, kedy treba vyprázdniť nádobu s vodou. Ak sa rozsvieti indikátor plnej nádoby, prevádzka sa zastaví.

Anti freezeANTI FREEZE
Kým ste preč, udržiava teplotu v miestnosti na 8°C, čím zabezpečuje, že počas zimnej dovolenky rúrky nezamrznú, a domov sa po návrate rýchlejšie vyhreje.

displejVYPÍNANIE DISPLEJA
Jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači možno displej na vnútornej jednotke vypnúť a znova zapnúť. Vypnutý LED displej neruší nočný spánok a nespotrebúva energiu.

ECOREŽIM ECO
Keď je klimatizácia nastavená na chladenie, tento špeciálny program zaručuje optimálne úspory energie a zároveň zabezpečuje príjemnú teplotu v miestnosti.

Tichý režimSUPER TICHÝ REŽIM
Táto funkcia ponúka nižšiu úroveň hlučnosti ako je normálny hluk, ekvivalentnú šumeniu lístia stromov, a zabezpečuje, že v noci vás nič nebude rušiť.

MONTÁŽ KLIMATIZÁCIE

Garančný paušál za montáž klimatizácie

Zapojenie klimatizácie je vyhradené osobám s predpísanou kvalifikáciou. Keďže prvoradým záujmom spoločnosti Whirlpool je spokojný zákazník, po dohode s autorizovanými spoločnosťami ponúkajúcimi montáž klimatizácií sme pripravili pre zákazníkov, ktorí si kúpia klimatizáciu Whirlpool, „Garančný paušál" za montáž klimatizácie, ktorý zahŕňa tieto body:

 1. Zakúpená klimatizácia Whirlpool musí byť vhodná na klimatizovaný priestor.
 2. Garantovaná rýchlosť montáže klimatizácie: do 10 pracovných dní od nahlásenia požiadavky zákazníka.
 3. Vzdialenosť bydliska zákazníka: do 25 km od sídla autorizovanej spoločnosti, ktorá realizuje montáž.

Paušál zahŕňa komplexnú montáž klimatizácie (nie dvojička, ani trojička) vrátane spotrebného materiálu do vzdialenosti 3 m medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou, bez použitia mobilnej, alebo fixnej plošiny (lešenie). Obvodová stena môže byť zo všetkých stavebných materiálov okrem železobetónu, pri ktorom sa predpokladá väčšia náročnosť montáže.

Pri splnení všetkých horeuvedených podmienok je maximálna cena za montáž klimatizácie 350,- € s DPH.

Uvedená cena za montáž klimatizácie pri splnení všetkých horeuvedených podmienok môže byť individuálne upravená po vzájomnej dohode zákazníka a autorizovanej spoločnosti, ktorá zabezpečuje montáž.

Zoznam autorizovaných spoločností ponúkajúcich Garančný paušál

 

UPOZORNENIE pre zákazníkov pred kúpou klimatizácie!!!

Spoločnosť Whirlpool Slovakia Home Appliances (ďalej len „Whirlpool") upozorňuje ctených zákazníkov, že záručné podmienky platné pre klimatizačné zariadenia sú podmienené vhodnosťou modelu klimatizácie pre klimatizovaný priestor a montážou klimatizácie autorizovanou spoločnosťou. V prípade individuálneho zakúpenia klimatizácie má právo autorizovaná spoločnosť odmietnuť jej montáž, ak klimatizácia nie je vhodná pre daný priestor.
Preto Whirlpool doporučuje cteným zákazníkom, aby pred samotným zakúpením klimatizácie nechali posúdiť klimatizovaný priestor autorizovanou spoločnosťou a dohodli sa na termíne montáže.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info