Späť

Rakúske schody Minka na Slovensku

Pridané: 15.05.2020 12:55:54 Počet zobrazení: 358

15 Máj 2020

Rakúske schody Minka na Slovensku

Na jar roku 2020 sme začali spolupracovať s jedným z najväčších výrobcov schodov na svete, rakúskym výrobcom schodov Minka. Schody Minka sa predávajú vďaka svojej kvalite takmer na celom svete

Minka mapa

Spoločnosť na výrobu schodov vznikla v roku 1952 a dnes je MINKA jedným z najväčších svetových výrobcov schodov. Ročne sa vyprodukuje viac ako 120 000 schodov MINKA a dodáva sa do viac ako 40 krajín sveta. Najprv sme sa boli pozrieť vo výrobnom závode v Lorenzen im Mürztal. V tomto modernom a navyše ekologickom závode (energia na výrobu je zabepečovaná solárnou energiou) sa vyrábajú podkrovné schody vysokej kvality ( za 68 rokov už stihli vychytať nedostatky). Minka je rodinná firma a aj vďaka tomuto je cena ich výrobkov veľmi príjemná. Navyše hrúbka konštrukcie drevených časti schodiska je 27 mm oproti hrúbke 19 mm u konkurenčných výrobcov. V ponuke majú široký výber schodov, my sme zatiaľ zaradili do ponuky typy podkrovných schodov obľúbených na Slovensku, postupne budeme sortiment rozširovať. Celú ponuku môžete nájsť v tomto katalógu v anglickom jazyku.

Podkrovné schody Minka si môžete kúpiť v našom e-shope www.internetovestavebniny.sk a ostatné schodiská si môžete kúpiť tu  Schody Minka

Svet schodov Minka
Minka je teraz jedným z najväčších výrobcov schodísk na svete. Milióny majiteľov domov veria kvalite a trvanlivosti schodov Minka už viac ako 60 rokov . Bez ohľadu na to, či schody šetriace priestor, točité schody, podkrovné schody, izolované a protipožiarne alebo detské bezpečnostné dvere, kúpite si minku na celý život.

Vývoj a výroba
Úspech spoločnosti Minka nie je založený iba na „vývoji podkrovného schodiska", ale aj na vysokom význame pre použitie materiálov s nízkym opotrebením a tým aj odolných materiálov vo výrobe.

Vysoko kvalifikovaný tím, ktorý využíva najnovšie technológie, zabezpečuje súlad s najprísnejšími požiadavkami na bezpečnosť a kvalitu. Ekonomická optimalizácia, dokonalá technológia izolácie, vysoká bezpečnosť a dizajn orientovaný na zákazníka sú neustále požiadavky na výrobu.

Vlastné oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti neustále pracuje na nových technológiách, efektívnejších materiáloch a automatizovanejších možnostiach spracovania.

História spoločnosti
V roku 1952 Franz Janner postavil „podkrovné schodisko" na „vyklápanie" pre vlastnú potrebu. Tento prototyp vyvolal myšlienku ponúknuť tento produkt na predaj. Doteraz boli patentované podrobnosti a začal sa ďalší vývoj.

Minka history 1

Krátko nato bol rodinný podnik založený vo Vorarlbergu pod obchodnou značkou „MINKA". Výroba a predaj pôvodne vykonávali výlučne rodinní príslušníci Ernst Janner senior, Rosa Janner a Franz Janner.
Podkrovné schody bolo prakticky vyrobené úplne ručne najjednoduchšími prostriedkami a rýchlo ho prijali stavitelia domov. Z tohto dôvodu boli priestory už po niekoľkých rokoch príliš malé.

Minka history 2
Spoločnosť bola preto v roku 1956 premiestnená na svoje súčasné miesto a pokračoval jej neustály rozvoj.
Do roku 1972 sa zvýšil počet výroby aj počet zamestnancov. Neskôr bola MINKA opäť priekopníkom novej generácie schodov: kovového schodiska spomaľujúceho horenie. V priebehu tohto vývoja bolo založené oddelenie práškového lakovania na povrchovú úpravu kovových častí, z ktorého sa v nasledujúcich rokoch vyvinula samostatná pobočka, kde práškujú kovové výrobky aj pre iných výrobcov.
V nasledujúcich obchodných rokoch sa v oblasti schodísk vyvinulo veľa nových výrobkov a otvorili sa nové trhy. 
V roku 2010 bolo v Kindbergu založené ďalšie miesto na ďalšie rozšírenie výroby systémových schodísk.
Dnes je MINKA jedným z najväčších svetových výrobcov schodov. Ročne sa vyprodukuje viac ako 120 000 schodov MINKA a dodáva sa do viac ako 40 krajín sveta.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info