Solárne kolektory Bramac BSD PRO

4 Položky

bramac priprava tuvSolárne kolektory Bramac BSD PRO sú určené na prípravu teplej vody vďaka bezplatnej slnečnej energii. Patentovaná rámová technológia umožňuje perfektnú integráciu do všetkých bežných strešných krytín, čím dávajú streche dokonalý optický dojem.

Prečo sa rozhodnúť pre solárne kolektory?

Slnečné žiarenie je nevyčerpateľný a bezpečný zdroj energie, prístupný počas celého roka. Nemá nijaké negatívne ekologické vplyvy počas celej doby životnosti solárneho zariadenia, ktorá sa pohybuje okolo 30 a viac rokov. Využívaním slnečnej energie sa šetria prírodné zdroje našej planéty. Nezanedbateľný je však najmä ekonomický efekt - so solárnym systémom môžete ušeriť až 70% nákladov na ohrev vody.

Ako to funguje?

bramac priprava tuvZdrojom energie v tomto systéme je teplonosná kvapalina - zmes vody a nemrznúcej kvapaliny. Táto zmes sa ohrieva v kolektore pôsobením slnečného žiarenia. V prípade, že teplota v kolektore prekročí teplotu v spodnej časti solárneho zásobníka aspoň o cca. 5°C, uvedie sa do chodu solárne obehové čerpadlo. Teplonosná kvapalina pretečie výmenníkom tepla v zásobníku a odovzdá teplo okolitej pitnej vode. Ochladená kvapalina sa vráti do kolektoru, kde sa pôsobením slnečného žiarenia znovu ohreje.

S energiou naakumulovanou v zásobníku vieme pokryť našu potrebu teplej vody na 1 až 2 dni aj pri nepriaznivom počasí.

Solárny systém Bramac je aj v prípade letnej dovolenky bezpečný a dokáže sa v noci automaticky vychladiť.

dimenzieVýhody solárnych kolektorov Bramac BSD PRO:

  • patentované solárne riešenie s integrovaným lemovaním
  • nízke náklady na montáž vďaka jednoduchej a rýchlej inštalácii
  • použitie už od sklonu strechy 20°
  • šetrný k životnému prostrediu
  • úspora nákladov až 70% pri príprave teplej vody v priebehu roka
  • vhodný pre všetky strešné materiály, pre nové aj jestvujúce strechy
  • záruka 15 rokov

 

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info