Rady odborníkov

Tehla verzus pórobetónová tvárnica

Tehla verzus pórobetónová tvárnica Pred výstavbou rodinného domu sa pri výbere muriva veľmi často rozhodujeme medzi tehlou a pórobetónovými tvárnicami (najčastejšie Ytong a Porfix). Jednoznačná odpoveď na túto otázku však nie je, každý materiál má svoje výhody, skúsme sa na ne pozrieť z viacerých uhlov pohľadu.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Akú tehlu si vybrať?

Akú tehlu si vybrať? Tehla je jeden z najstarších stavebných materiálov, ktorý prešiel za tisícročia rôznymi premenami a technológiami výroby. Obľúbenou sa stala vďaka vysokej pevnosti a dlhej životnosti. V súčasnosti sa však kladie dôraz na tepelnotechnické vlastnosti a rýchlosť výstavby. Preto v ťažkej konkurencii moderných materiálov vznikli nové prevedenia tehlových tvárnic. Aké to sú?

Na otázky Internetových stavebnín odpovedá Ing. Pavel Heinrich, pracovník technického rozvoja spoločnosti HELUZ.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Výber správnej omietky

Výber správnej omietky Fasádna omietka nie je len farebnou úpravou stien budov ale aj ich ochranou pred vonkajšími vplyvmi počasia. Dnes sa už vyrába veľa druhov fasádnych omietok, ktorých použitie sa líši v závislosti od typu konštrukcie a využitia stavby ale aj prostredia, v ktorom sa nachádza. Vybrať tú správnu môže byť preto veľmi náročné.

Na otázky Internetových stavebnín odpovedá p. Ferdinand Nagy, regionálny zástupca spoločnosti Baumit.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Porovnanie cien muriva

Porovnanie cien muriva Pre našich zákazníkov sme spracovali prehľadnú tabuľku s cenami na obvodové murivo o ploche 150 m2, čo zodpovedá priemernému domu. Ceny sú aktuálne predajné ceny v našich stavebninách platné v júli 2015.

Ing. Roman Hubač, Internetové stavebniny

Čítajte viac... Komentáre: 0

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info